Łączymy również języki na:

Aktualności

Mysłowiczanie pokazali, że kochają język angielski

Ponad 150 uczestników, blisko 20 nagród, wielkie emocje, świetna muzyka, a przede wszystkim doskonała zabawa. W poniedziałek w Szybie Bończyk odbył się finał konkursu MYsLOVicE Rozwiązują Język Angielski. Wyniki poznamy za dwa tygodnie.

Punktualnie o godzinie 10, ponad 150 uczestników szczelnie wypełniło odrestaurowaną salę bankietową Szybu Bończyk. Gości przywitały Agnieszka Molenda i Stella Bautista, dyrektor Szkoły Językowej Wieża Babel, głównego organizatora imprezy. – Cieszymy się ogromnie z waszej obecności. To najlepszy dowód na to, że takie imprezy są w Mysłowicach bardzo potrzebne. Misją naszej szkoły jest promocja języków obcych, a ten konkurs to jej dobitne wypełnienie – mówiła Bautista.

Kilka słów do uczestników językowej zabawy powiedział także prezydent Edward Lasok. – To wspaniałe wydarzenie dla miasta. Mam nadzieję, że ten konkurs nadal będzie się tak dobrze rozwijał w kolejnych latach – dodał E. Lasok.

Z kolei radna Jolanta Charchuła, fundatorka jednej z głównych nagród przypomniała wszystkim cytat Stanisława Jerzego Leca: „Nauka jest sprawą wielkich. Maluczkim dostają się nauczki.” Oby tych nauczek w naszym życiu było jak najmniej – konkludowała radna Charchuła.

Maciej Sikora, właściciel Szybu Bończyk i prezes Stowarzyszenia Wspierania i Rozwoju życzył wszystkim połamania piór. Rozwiązywanie testu zajęło uczestnikom blisko godzinę. Jak sami mówili, pytania były zróżnicowane, zdarzały się również te podchwytliwe. – Nie jestem pewien co do kilku odpowiedzi, ale w sumie wypadło chyba nie najgorzej – mówił siedemnastoletni Maciek.

O swoich wynikach, uczestnicy konkursu dowiedzą się za dwa tygodnie. Wyniki będą podane na stronie internetowej Wieży Babel oraz w mediach, które patronują imprezie. Po teście jego uczestnicy wysłuchali doskonałego koncertu mysłowickiej kapeli Natalie Loves You. Przed i po koncercie organizatorzy konkursu przygotowali krótki quiz z nagrodami.

Karnet na siłownię ufundowany przez sklep Spartakus Suplementy zdobył Olek Dzida. Do Kamila Duca powędrowało zaproszenie na warsztaty ze stylistką Moniką Janik. Kursy makijażu z wizażystką Barbarą Lech zdobyły: Martyna Holecka i Maja Gryglewska. Słownik polsko-angielski znalazł się w rękach Hanny Gomułki, a podręcznik do gramatyki trafił do Tomka Stadlera. O swoją fryzurę zadba Michał Dymura, który zdobył bon do Studia Fryzur Wojtek Wajda. Bon o wartości 400 zł do wykorzystania w Miniklinice Urody zgarnęła Klaudia Janocha, zaś bon do Empiku Marlena Klonecka. Dawid Maciążek i Ola Dobosz wygrali bony do Bistro Braks.

Dziękujemy za rejestrację w naszym newsleterze.

Teraz już nic Cię nie ominie :-)