Łączymy również języki na:

Aktualności

Nasi lektorzy na szkoleniach w Cambridge

 

Lektorzy Szkoły Językowej Wieża Babel nie zasypują gruszek w popiele i nieustająco podnoszą swoje kompetencje. W lipcu Kasia Kubaszewska i Stella Bautista brały udział w szkoleniach na Uniwersytecie Cambridge.

Zajęcia w prestiżowej brytyjskiej uczelni trwały dwa tygodnie. Poświęcone były między innymi tematowi kreatywności w prowadzeniu lekcji dla najmłodszych oraz szkoleniu przyszłych lektorów języków obcych. Swoją wiedzę z dziedziny nauki języków rozwijało 200 nauczycieli z całego świata, między innymi z Brazylii, Chile, Argentyny, Hiszpani czy Syrii.
– Było dla nas bardzo istotne, że szkolenia przybrały formę warsztatów. Wiedzę zdobywałyśmy nie tylko na zajęciach teoretycznych, ale również praktycznych – mówi Stella Bautista z Wieży Babel.

Mocną stroną szkoleń w Cambridge są nazwiska wykładowców. Lipcowe zajęcia prowadzili między innymi: Jim Scrivener, Adrian Underhill, Chaz Pugliese i Martin Parrot. Tematyka warsztatów odpowiadała współczesnym potrzebom. Lektorzy z Mysłowic dowiedzieli się jak efektywnie uczyć rozumienia ze słuchu, jak kreatywnie podejść do uczenia gramatyki. Część wykładów poświęcona została również tematowi inteligencji wielorakich Howarda Gardnera.
– Aby zajęcia były naprawdę efektywne musimy dotrzeć do naszych słuchaczy. Wiedza, którą zdobyłyśmy z pewnością jeszcze lepiej pomoże zrozumieć nam ich potrzeby i możliwości – dodaje Stella Bautista.

Zanim jednak uczestnicy szkoleń w Cambridge rozpoczną zajęcia, to podzielą się zdobytą wiedzą z pozostałymi lektorami Wieży Babel podczas sierpniowych, wewnętrznych warsztatów. Niebawem na stronie szkoły pojawi się również nowa propozycja efektywnych obozów z j. angielskim w Wielkiej Brytanii. To pokłosie nawiązanych znajomości w Cambridge, dokąd już w przyszłym roku znów wybiorą się lektorzy mysłowickiej szkoły językowej.

Dziękujemy za rejestrację w naszym newsleterze.

Teraz już nic Cię nie ominie :-)