Łączymy również języki na:

Aktualności

Podsumowali Wielki Test

Polacy znają język angielski na poziomie B1+. To rezultat ogólnopolskiego testu językowego, który odbywał się również w Mysłowicach. Co kryje się za tym symbolem – przeczytajcie sami.

W sumie w całej Polsce, udział w teście wzięło ponad 5000 osób. – To pierwsze tak duże przedsięwzięcie w naszym kraju. Cieszymy się, że wśród 35 miast znalazły się również Mysłowice – mówi Stella Kowalczyk, właścicielka Szkoły Językowej Wieża Babel – organizatora mysłowickiej edycji testu. Pomysłodawcą i organizatorem akcji jest szkoła jezykowa Homeschool z Białegostoku. Autorem testu jest wydawnictwo Macmillan. Wielki Test Języka Angielskiego 2012 dowiódł, ze Polacy posługują się angielskim na poziomie B1+. Co to oznacza?

Osoba posługująca się językiem na tym poziomie rozumie znaczenie głównych wątków przekazu zawartego w jasnych, standardowych wypowiedziach, które dotyczą znanych jej spraw i zdarzeń typowych dla pracy, szkoły czy czasu wolnego. Potrafi radzić sobie z większością sytuacji komunikacyjnych, które mogą się zdarzyć podczas podróży w rejonie, gdzie mówi się danym językiem. Potrafi tworzyć proste, spójne wypowiedzi na tematy, które są jej znane, lub które ją interesują. Potrafi opisywać doświadczenia, wydarzenia, marzenia, nadzieje i aspiracje, krótko uzasadniając bądź wyjaśniając swoje opinie i plany.

Warto przypomnieć, że mysłowicka edycja testu odbyła się 18 czerwca w Mysłowickim Ośrodku Kultury i zgromadziła blisko 200 osób. W sumie rozdano blisko 30 nagród. Najmłodszy uczestnik miał 11 lat a najstarszy 40. Wśród osób do lat 12 największą liczbę punktów zdobyły: Karolina Ryker, Weronika Stryjewska, Patrycja Saternus i Weronika Olszówka. Natomiast wśród osób powyżej 13 roku życia zwyciężył Mateusz Dąbrowski. Mysłowicką szkołą, której uczeń najlepiej napisał test był Zespół Szkół Ogólnokształcących.

Jak zapowiadają organizatorzy kolejna okazja aby sprawdzić swoje kompetencje językowe już za rok.

Dziękujemy za rejestrację w naszym newsleterze.

Teraz już nic Cię nie ominie :-)