Łączymy również języki na:

Mysłowice kochają angielski

Mysłowice kochają angielski

Kilka słów o naszych konkursach.

Od początku istnienia szkoły, czyli od 2006 roku chcieliśmy promować i popularyzować naukę języków obcych: angielskiego, niemieckiego oraz hiszpańskiego.

Ten cel przyświecał nam przy organizacji pierwszego konkursu językowego w Mysłowicach pod nazwą “Wielki Test Języka Angielskiego” w którym udział wzięło ponad 200 osób.

Od tamtego czasu zorganizowaliśmy już kilka edycji tego konkursu. Test składa się:

  • z jednego etapu pisemnego z zakresu znajomości danego języka 
  • podstawowej wiedzy na temat kultury krajów anglosaskich, niemieckojęzycznych oraz hispanojęzycznych.

 

Każda edycja tego konkursu ma miejsce w maju. Jeśli zatem chciałbys wziąć w nim udział to serdecznie do tego zapraszam.

 

Stella Bautista
Dyrektor SJO Wieża Babel

Cudownie Rozwiązywali Języki w Szybie Bończyk (2015 r.)

Setka uczestników wzięła udział w konkursie Cudownie Rozwiązujemy Języki, który odbył się w czwartek w mysłowickim Szybie Bończyk. Rozwiązywano zadania z języka angielskiego i niemieckiego.

Konkurs prowadziły Stella Bautista, właścicielka Wieży Babel i Monika Hareńczyk, lektor język niemieckiego. Do piszących słowa w języku angielskim i niemieckim skierował też Marek Spyra, który wsparł wydarzenie.

Główne nagrody w konkursie to tablet ufundowany przez prezydenta Mysłowic dla najlepszego ucznia oraz wycieczki do europejskich stolic dla zwycięzców testu z angielskiego i niemieckiego.

Podczas testu wręczono również dodatkowe nagrody: bony do Poziomu 450, kręgielni w Hotelu Trojak oraz Studia Fryzur Wojtka Wajdy.

Uczestnicy zabawy językowej mieli 35 minut na rozwiązanie wszystkich zadań. Jedna z osób postanowiła napisać test z obu języków! Wyniki poznamy wkrótce. Nowością w tym roku jest drugi etap konkursu, który odbędzie się już w murach szkoły językowej Wieża Babel.

Cudownie Rozwiązujemy Języki (2014 r.)

W mysłowickiej hali widowiskowej odbył się konkurs językowy zorganizowany przez Szkołę Językową Wieża Babel i Stowarzyszenie Wspierania i Rozwoju. – W tym roku nie było tak łatwo mówili uczestnicy.

Pierwsi uczestnicy czekali pod mysłowicką halą MOSiR już na godzinę przed rozpoczęciem konkursu. – Fajnie, że możemy znów brać udział w tej zabawie. W tym roku do wygrania są świetne nagrody – mówili.

Dla najlepszych czekają wycieczki do europejskich stolic: Berlina, Pragi i Wiednia ufundowane przez Biuro Podróży Wczasolandia, właściciela marek Braks i Szyb Bończyk oraz Szkołę Wieża Babel. Specjalną nagrodę – markowy tablet dla najlepszego z najlepszych ufundował prezydent Edward Lasok. Konkurs językowy swoją obecnością zaszczycili również radni: Jolanta Charchuła i Wiesław Tomanek. – Wszyscy jesteście zwycięzcami, gratuluję decyzji o wzięciu udziału w konkursie – mówiła radna Charchuła.

Test trwał 40 minut. W tym czasie uczestnicy mierzyli się z gramatyką i słownictwem języka niemieckiego i angielskiego. W sumie w zabawie udział wzięło ponad 200 osób z Mysłowic, Sosnowca i sąsiednich miast. – Ten konkurs na stałe wpisał się w kalendarz mysłowickich imprez edukacyjnych, co bardzo cieszy, liczymy na kolejne tak udane edycje – mówił prezydent Lasok.

MYsLOVicE rozwiązują język angielski (2013 r.)

Ponad 150 uczestników, blisko 20 nagród, wielkie emocje, świetna muzyka, a przede wszystkim doskonała zabawa. 10 czerwca 2013 roku w mysłowickim Szybie Bończyk odbył się finał konkursu MYsLOVicE Rozwiązują Język Angielski.

Punktualnie o godzinie 10, ponad 150 uczestników szczelnie wypełniło odrestaurowaną salę bankietową Szybu Bończyk. Gości przywitały Agnieszka Molenda i Stella Bautista, dyrektor Szkoły Językowej Wieża Babel, głównego organizatora imprezy. Kilka słów do uczestników językowej zabawy powiedział także prezydent Edward Lasok.

Rozwiązywanie testu zajęło uczestnikom blisko godzinę. Jak sami mówili, pytania były zróżnicowane, zdarzały się również te podchwytliwe. – Nie jestem pewien co do kilku odpowiedzi, ale w sumie wypadło chyba nie najgorzej – mówił siedemnastoletni Maciek

Po teście jego uczestnicy wysłuchali doskonałego koncertu mysłowickiej kapeli Natalie Loves You. Przed i po koncercie organizatorzy konkursu przygotowali krótki quiz z nagrodami.

Sprawdzanie testów i podliczanie punktów zajęło organizatorom dokładnie tydzień. Test okazał się najłatwiejszy dla trójki uczestników, która zdobyła identyczną ilość punktów. Ci uczestnicy to: Weronika Bortel, Jakub Chrzan i Iwona Palka. Zgodnie z regulaminem konkursu w przypadku identycznej ilości punktów o zwycięstwie decydowała kolejność zgłoszeń.

Jako pierwsza swój udział w zabawie potwierdziła Weronika i to do niej powędrowała główna nagroda, czyli laptop, ufundowany przez BANK PKO. To kolejny sukces Weroniki Bortel w językowych zmaganiach. W ubiegłym roku podczas Wielkiego Testu również zajęła pierwsze miejsce. W tym roku, drugie miejsce przypadło Jakubowi Chrzan, na co dzień również uczneń I LO. Do Jakuba trafił telefon komórkowy, ufundowany przez radną Jolantę Charchułę. Trzecią lokatę w językowej zabawie zdobyła Iwona Palka, która otrzymała bon do Empiku od firmy WIKO POLAND.

Wielki Test Języka Angielskiego (2012 r.)

W czerwcu 2012 roku cała Polska pisała Wielki Test Języka Angielskiego. Na mapie Wielkiego Testu znalazły się również Mysłowice! Organizatorami imprezy byli: Szkoła językowa „Wieża Babel”, Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania i Rozwoju Przedsiębiorczości w Mysłowicach oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

W mysłowickiej edycji Wielkiego Testu udział wzięło ponad 200 osób. Rozdano blisko 30 nagród. Najmłodszy uczestnik miał 11 lat a najstarszy 40. Test prowadziły Stella Kowalczyk, właścicielka Szkoły Językowej „Wieża Babel” – główny organizator imprezy i Agnieszka Molenda. Dla uczestników przygotowano dwa rodzaje testu. Uczestnicy od lat 13 pisali test, który określił ich poziom na skali CEFR, zaś dzieci w wieku szkoły podstawowej pisały test sprawdzający ich podstawowe umiejętności językowe.

Podczas pisania testu panowała atmosfera, jak na sprawdzianie. Osoby rozwiązujące zadania musiały zmieścić się w 40 minutach. Podczas pisania nie wolno było korzystać z żadnych pomocy – również sąsiada. Po zakończeniu testu na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki pojawili się tancerze ze szkoły EXTREME Dariusz Kryla, założonej przed trzema laty przez choreografa i instruktora tańca Dariusza Krylę. Młodzi ludzie swoim tańcem rozładowali emocje związane z testem. Później przyszedł czas na konkurs dodatkowy.

Aby wziąć w nim udział trzeba było wykazać się sprytem i najpierw złapać jedną z piłeczek tenisowych rozrzucanych po sali przez organizatorów, a następnie odpowiedzieć na proste pytanie. W sumie na scenie znalazło się 28 osób. Do wygrania były m.in. kurs semestralny dowolnego języka w szkole językowej WIEŻA BABEL w Mysłowicach, karnety na zajęcia ZUMBY, na siłownię oraz wejścia do sauny (PRESTIGE FITNESS CLUB). Bony pieniężne do wykorzystania w restauracji BRAKS. Bony do zrealizowania w perfumerii DOUGLAS. Słowniki oraz książki do nauki j. angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Koszulki oraz płyty z podpisami muzyków z zespołów Myslovitz i Negatyw oraz bon do Empik-u ufundowany przez Jolantę Charchułę.

Wyniki Wielkiego Testu poznaliśmy po dwóch tygodniach. Wśród osób do lat 12 największą liczbę punktów zdobyły: Karolina Ryker, Weronika Stryjewska, Patrycja Saternus i Weronika Olszówka. Natomiast wśród osób powyżej 13 roku życia zwyciężył Mateusz Dąbrowski. Mysłowicką szkołą, której uczeń najlepiej napisał test był Zespół Szkół Ogólnokształcących. Jak zapowiadają organizatorzy kolejna okazja aby sprawdzić swoje kompetencje językowe – już za rok.

Dziękujemy za rejestrację w naszym newsleterze.

Teraz już nic Cię nie ominie :-)