Łączymy również języki na:

Egzaminy Cambridge do wyboru

Egzaminy Cambridge do wyboru

Kilka słów o naszych kompetencjach w zakresie egzaminów Cambridge.

W 2016 roku uzyskaliśmy status Cambridge Exam Preparation Centre. Oznacza to, że w naszej szkole solidnie przygotujemy każdego do egzaminów Cambridge oraz, że można przystąpić do nich w naszej siedzibie.

Jesteśmy jedyną szkołą w Mysłowicach która posiada aktywny status Cambridge Exam Preparation Centre.

W zorganizowanych przez nas dotychczas sesjach egzaminów Cambridge wzięło już udział 280 naszych kursantów. W zasadzie od samego początku uzyskują Oni znakomite wyniki, zdawalność bowiem to 97%. Jesteśmy dumni z każdego kolejnego certyfikatu naszych kursantów, niezależnie czy jest to pierwszy z egzaminów na poziomie STARTERS, czy ostatni na naszej ścieżce edukacyjnej poziom FCE.

Niezależnie od poziomu egzaminu do którego nasi kursanci przystępują, najlepsze wyniki mają zawsze ze speakingu, co jest dla nas cennym potwierdzeniem, że na naszych kursach dzieci faktycznie bardzo mocno otwierają się na mówienie po angielsku.

Stella Bautista
Dyrektor SJO Wieża Babel

Kilka słów o naszych kompetencjach w zakresie egzaminów Cambridge.

Poniżej przedstawiam Państwu korzyści które przekonały mnie do tego, że ABSOLUTNIE WARTO aby dzieci i młodzież przystąpili do egzaminu Cambridge.

Egzaminy:

  • uczy pewności siebie – jak się dziecko przekona, że egzamin to nic strasznego, to z mniejszym stresem, strachem i z większą ochotą będzie podchodzić do wyzwań egzaminacyjnych w przyszłości. To jest dla mnie najważniejszy argument! Tym bardziej, że egzaminy Cambridge dla dzieci przeprowadzane są w bardzo przyjaznej formie, przez osoby przygotowane do pracy z dziećmi
  • daje poczucie sukcesu, co buduje wysoką samoocenę. W przypadku egzaminów dla Young Learners każde dziecko otrzymuje certyfikat, na którym ilość zakolorowanych tarcz daje informację o poczynionych przez dziecko postępach w nauce (nie ma groźby porażki!)
  • uczy koncentracji w dążeniu do celu oraz dyscypliny – egzamin zdecydowanie działa mobilizująco. Rozwijanie tej cechy bardzo się przyda w dorosłym życiu, a to przecież wcale nie jest łatwe
  • wyznacza pewien etap edukacji językowej – po egzaminach dla Young Learners nie będzie stresem myśl o zdaniu egzaminów B2 First (FCE) czy C1 Advanced (CAE), które dają dowód znajomości angielskiego na całe życie
  • daje faktyczne świadectwo osiągniętego poziomu i to przez tak prestiżową instytucję jaką jest Cambridge Assessment English, które jest częścią Uniwersytetu w Cambridge – tam właśnie sprawdzane są egzaminy. Bardziej prestiżowo, uczciwiej i rzetelniej już się nie da
  • pokazuje poziom kursu językowego, na które uczęszcza dziecko – niewiele szkół językowych decyduje się na wprowadzanie kursów z egzaminami zewnętrznymi, bo w ten sposób oceniane są nie tylko dzieci, ale cała szkoła
  • sprawdza wszystkie sprawności językowe: rozumienie ze słuchu, czytanie, pisanie oraz mówienie
  • wyniki z egzaminu Cambridge mogą zostać wpisane na świadectwie szkolnym w rubryce osiągnięcia dodatkowe

 

Jeśli potrzebują Państwo rzetelnej porady lub więcej informacji, zapraszam do kontaktu ze mną.

Bartłomiej Czaja
Koordynator egzaminów Cambridge

U nas możesz przystąpić do następujących egzaminów:

PRE A1 STARTERS

Pierwszy międzynarodowy test językowy Twojego dziecka.

A1 MOVERS

Kolejny krok w nauce języka angielskiego Twojego dziecka.

A2 FLYERS

Trzeci z testów dla najmłodszych, próg do poważnych certyfikatów językowych.

A2 KEY FOR SCHOOLS

Egzamin dla uczniów klas starszych szkół podstawowych, który doskonale motywuje do nauki angielskiego.

B1 PRELIMINARY FOR SCHOOLS

Certyfikat pokazuje, że znasz język angielski w stopniu komunikatywnym i jesteś gotowy rozpocząć przygotowania do międzynarodowo uznawanego egzaminu, który da Ci certyfikat ważny na całe życie.

B2 FIRST FOR SCHOOLS

Młodzieżowa wersja najpopularniejszego na świecie certyfikatu językowego. Potwierdza swobodę w posługiwaniu się językiem angielskim. Wcześniej znany jako FCE for Schools.

B2 FIRST (FCE)

Najbardziej znany na świecie certyfikat językowy. Co roku tysiące osób pragnących poprawić szanse znalezienia pracy i przyjęcia na uczelnię przystępuje właśnie do tego egzaminu, wcześniej znanego jako FCE.

C1 ADVANCED (CAE)

Egzamin, który jest wysoce ceniony i uznawany przez pracodawców oraz uczelnie na całym świecie. Wcześniej znany jako CAE.

C2 PROFICIENCY (CPE)

Egzamin potwierdza osiągnięcie najwyższego poziomu znajomości języka angielskiego. Wcześniej znany jako CPE.

Zgłoś się na egzamin Cambridge

Wieża Babel jako Centrum Przygotowujące
do egzaminów Cambridge

0

zdanych
certyfikatów

0 %

średnia wyników z egzaminów Cambridge

od lat

status Cambridge Exam Preparation Centre

Kwiecień 2022

Zapraszamy do obejrzenie wideorelacji z sesji egzaminacyjnej Cambridge. Została ona przeprowadzona przez nas w siedzibie I LO w Mysłowicach.

Kwiecień 2022

Ponad 60 naszych kursantów wzięło udział w sesji egzaminacyjnej Cambridge, którą zorganizowaliśmy w I LO. Zachęcamy do obejrzenia materiału zrealizowanego przez mysłowicki ITVM.

Wrzesień 2021

Gala rozdania certyfikatów Cambridge. Była to wyjątkowa okazja, aby celebrować świetne wyniki naszych kursantów.

Wrzesień 2019

Gala rozdania certyfikatów Cambridge. Kolejny raz nasi kursanci udowodnili, że świetnie znają j.angielski.

Galeria

Dziękujemy za rejestrację w naszym newsleterze.

Teraz już nic Cię nie ominie :-)