Szkoła językowa

Teddy Eddie

Wielki Test Języka Angielskiego

W czerwcu 2012 roku cała Polska pisała Wielki Test Języka Angielskiego. Na mapie Wielkiego Testu znalazły się również Mysłowice! Organizatorami imprezy byli: Szkoła językowa „Wieża Babel”, Stowarzyszeniem na Rzecz Wspierania i Rozwoju Przedsiębiorczości w Mysłowicach oraz Mysłowicki Ośrodek Kultury.

W mysłowickiej edycji Wielkiego Testu udział wzięło ponad 200 osób. Rozdano blisko 30 nagród. Najmłodszy uczestnik miał 11 lat a najstarszy 40. Test prowadziły Stella Kowalczyk, właścicielka Szkoły Językowej „Wieża Babel” – główny organizator imprezy i Agnieszka Molenda. Dla uczestników przygotowano dwa rodzaje testu. Uczestnicy od lat 13 pisali test, który określił ich poziom na skali CEFR, zaś dzieci w wieku szkoły podstawowej pisały test sprawdzający ich podstawowe umiejętności językowe.

Podczas pisania testu panowała atmosfera, jak na sprawdzianie. Osoby rozwiązujące zadania musiały zmieścić się w 40 minutach. Podczas pisania nie wolno było korzystać z żadnych pomocy – również sąsiada. Po zakończeniu testu na scenie Mysłowickiego Ośrodka Kultury i Sztuki pojawili się tancerze ze szkoły EXTREME Dariusz Kryla, założonej przed trzema laty przez choreografa i instruktora tańca Dariusza Krylę. Młodzi ludzie swoim tańcem rozładowali emocje związane z testem. Później przyszedł czas na konkurs dodatkowy.

Aby wziąć w nim udział trzeba było wykazać się sprytem i najpierw złapać jedną z piłeczek tenisowych rozrzucanych po sali przez organizatorów, a następnie odpowiedzieć na proste pytanie. W sumie na scenie znalazło się 28 osób. Do wygrania były m.in. kurs semestralny dowolnego języka w szkole językowej WIEŻA BABEL w Mysłowicach, karnety na zajęcia ZUMBY, na siłownię oraz wejścia do sauny (PRESTIGE FITNESS CLUB). Bony pieniężne do wykorzystania w restauracji BRAKS. Bony do zrealizowania w perfumerii DOUGLAS. Słowniki oraz książki do nauki j. angielskiego, włoskiego i hiszpańskiego. Koszulki oraz płyty z podpisami muzyków z zespołów Myslovitz i Negatyw oraz bon do Empik-u ufundowany przez Jolantę Charchułę.

Wyniki Wielkiego Testu poznaliśmy po dwóch tygodniach. Wśród osób do lat 12 największą liczbę punktów zdobyły: Karolina Ryker, Weronika Stryjewska, Patrycja Saternus i Weronika Olszówka. Natomiast wśród osób powyżej 13 roku życia zwyciężył Mateusz Dąbrowski. Mysłowicką szkołą, której uczeń najlepiej napisał test był Zespół Szkół Ogólnokształcących. Jak zapowiadają organizatorzy kolejna okazja aby sprawdzić swoje kompetencje językowe - już za rok.

SPONSORZY WIELKIEGO TESTU:

  1. Bistro BRAKS - http://www.braks.pl/
  2. Fitness Club PRESTIGE - http://www.fitnessprestige.pl/
  3. Szkoła Tańca EXTREME - http://www.extremedance.com.pl/
  4. Księgarnia Językowa POLANGLO - http://www.polanglo.pl/
  5. Księgarnia Językowa ITALICUS - http://www.italicus.com.pl/
  6. Księgarnia Hiszpańska ELITE - http://ksiegarniahiszpanska.pl/pl/
  7. Agencja YANAKA - http://yanaka.pl

 

 

Zdjęcia


Materiały wideo

Wielki Test Języka Angielskiego


Kontakt

Nasz sekretariat jest czynny od poniedziałku do czwartku od 12.00 do 20.00. Zapraszamy.

Szkoła Językowa Wieża Babel.
ul. Sosnowiecka 4
41-400 Mysłowice
e-mail: sekretariat@wieza-babel.pl

Nr Konta:
30 1050 1214 1000 0090 9336 6806

Zadzwoń do nas

+48502 570 224
   32 223 81 53

Jak do nas dojechać?

Dojazd do Wieży Babel